"Pomaga nam nie tyle pomoc przyjaciela, ile możność polegania na niej" Epikur (341-271 p.n.e.)
 • 10 lat FALI NADZIEI

  W sobotę 28 października 2017 r. w przeddzień Światowego Dnia Chorych na Łuszczycę i z okazji 10 rocznicy powstania Pomorskiego Stowarzyszenia Chorych na Łuszczycę FALA NADZIEI, w gdańskim Hotelu Szydłowski odbyło się Spotkanie Jubileuszowo – Edukacyjne dla członków i sympatyków naszego Stowarzyszenia.
  W trakcie spotkania wykład edukacyjny związany z perspektywami leczenia chorych na łuszczyce zaprezentowała dr n. med. Maria Czubek - ordynator oddziału dermatologii szpitala Copernicus w Gdańsku, konsultant wojewódzki ds. dermatologii w pomorskiem, członek Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego i Polskiego Towarzystwa Leczenia Ran, członek honorowy i członek założyciel Pomorskiego Stowarzyszenia Chorych na Łuszczycę FALA NADZIEI. Swoimi doświadczeniami w leczeniu pacjentów chorujących na łuszczycę podzieliła się doc. dr hab. Aneta Szczerkowska – Dobosz - specjalista dermatologii i wenerologii, pracownik naukowy Katedry i Kliniki Dermatologii, Wenerologii i Alergologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, autorka licznych publikacji w czasopismach krajowych i zagranicznych, członek Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, European Society for Dermatological Research i European Academy of Dermatology and Venereology, nauczyciel akademicki i opiekun Studenckiego Koła Naukowego Kliniki Dermatologii. Zaprezentowane wykłady przybliżyły wszystkim zebranym zarówno problematykę związaną z dostępnością nowoczesnych metod leczenia w naszym kraju, ale tez pokazały w ilu obszarach oczekiwania pacjentów mogą być spójne z tym co oferuje współczesna medycyna.
  Podczas spotkania mieliśmy też możliwość wysłuchania prezentacji dotyczącej roli grup wsparcia dla chorych na łuszczycę w procesie aktywizacji zawodowej i społecznej. Wykład ten przygotowała i przedstawiła mgr Katarzyna Gerke - Wielkopolskie Stowarzyszenie Chorych na Łuszczycę "Wyjdź z Cienia" przy Katedrze i Klinice Dermatologii Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu.
  Historię 10 lat działalności Pomorskiego Stowarzyszenia Chorych na łuszczycę FALA NADZIEI przybliżył wszystkim Roman Korolko – p.o. prezesa Stowarzyszenia. Spotkanie było dobrą okazją by wyrazić podziękowania wszystkim członkom, którzy aktywnie uczestniczą w działalności Stowarzyszenia i swoim zaangażowaniem nadają sens dalszej działalności FALI NADZIEI. Wśród wyróżnionych okolicznościowymi dyplomami byli: dr n. med. Maria Czubek, Jerzy Balewski, Jolanta Czajka Nowicka, Krystyna Mleczkowska, Anna Strawińska i Zbigniew Bajor.
  Spotkanie uświetnił występ tria: Klaudia Trzasko (sopran), Magdalena Lewandowska (mezzosopran) i Marek Więcławek (tenor, dyrektor zespołu Capella Gedanensis). W trakcie uroczystości można było też wziąć udział w aukcji charytatywnej, z której całkowity dochód został przeznaczony na dalszą działalność edukacyjno – integracyjną Pomorskiego Stowarzyszenia Chorych na Łuszczycę FALA NADZIEI. Na licytację wystawione zostały obrazy ofiarowane przez Panie: Krystynę Onak - znaną gdańska malarkę, której prace pokazywane były w wielu galeriach na całym świecie, Małgorzatę Krakowiak (www.artkrak.com) i Krystynę Bortkun. Poza obrazami można było też nabyć przepiękne, ręcznie zdobione bombki i ozdoby świąteczne przygotowane m.in. przez Annę Binerowską, członka FALI NADZIEI.
  Po części oficjalnej wszyscy uczestnicy spotkali się na okolicznościowym obiedzie i poczęstunku przy śpiewie i muzyce, jaką zapewnił na resztę wieczoru Zbigniew Bajor – nasz maestro.
  Do obejrzenia fotograficznych wspomnień z organizowanego spotkania zapraszam do naszej internetowej galerii.
  Spotkanie odbyło się dzięki uzyskanemu współfinansowaniu Abbvie, organizatora kampanii „Łuszczycowe zapalenie stawów. Podwójny cios.”