"Pomaga nam nie tyle pomoc przyjaciela, ile możność polegania na niej" Epikur (341-271 p.n.e.)

Spotkanie wyjazdowe Fali Nadziei

Na rozpoczęcie wakacji 28 czerwca br. mieliśmy okazję jako członkowie Pomorskiego Stowarzyszenia Chorych na Łuszczycę FALA NADZIEI wziąć udział w specjalnym, wyjazdowym spotkaniu integracyjnym. Miejscem spotkania była doskonale nam znana Gospoda przy Młynie w Jantarze k. Gdańska. W tym roku naszymi specjalnymi gośćmi z przychodni Synexus w Gdańsku byli Pani dr Dominika Bielińska – dermatolog i Pan Michał Belzyt – specjalista ds. promocji zdrowia. Dzięki naszym gościom mogliśmy poznać mechanizmy i zasady kwalifikacji do programów leczniczych prowadzonych w Synexusie i adresowanych do osób chorujących na łuszczycę.
To jak to jest z tym leczeniem biologicznym?
Gospodarzem naszego spotkania była Pani Gabrysia Witkowska, właścicielka Gospody Pod Młynem w Jantarze. Jak zwykle, mogliśmy przekonać się osobiście, że nie tylko dobrze zna problemy osób chorych na łuszczycę ale także doskonale zarządza swoją kuchnią. Tradycyjnie odwiedziliśmy też grób zmarłego przedwcześnie naszego kolegi Wieśka Witkowskiego, który działał w naszym Stowarzyszeniu od samego początku.
W tym roku pogoda była wyjątkowo wietrzna więc spacer do pięknej plaży w Jantarze zakończyliśmy na deptaku w kierunku morza. Na szczęście nikomu głowy nie urwało.
To był bardzo mile spędzony dzień, w którym mimo choroby mogliśmy się dobrze poczuć i znaleźć wzajemne zrozumienie. Do zobaczenia za rok. Mamy nadzieję, że wtedy będzie nas jeszcze więcej chętnych, by z dala od codziennych problemów i trosk wspólnie spędzić czas.